Побудова ТЕЦ на RDF в громадах — крок до енергонезалежності та екологічності
Підвищення енергонезалежності громад, екологічний підхід до переробки сміття — це сучасний підхід. Технологія Waste to energy (можливість теплоелектростанції працювати в тому числі і на паливі, добутому з переробки сміття) дозволяє виробляти теплову та електричну енергію одночасно.
Місяць тому представники громад, які відібрали для втілення пілотного проєкту з побудови таких ТЕЦ, відвідали теплоелектростанції на паливі з переробленого сміття в Фінляндії та Польщі. У Варшаві представники громад побачили зсередини ТЕЦ, збудовані корейською компанією POSCO.
Тепер у Міністерстві розвитку громад та територій України відбулась зустріч Голови Агентства відновлення Сергія Сухомлина з заступником міністра розвитку громад та територій України Костянтином Ковальчуком, генеральним директором ТОВ "Поско Інтернешнл Україна" Кім Йонг Хун, віце-президентом Posco International Corporation Ан Сухьон, міським головою Одеси Геннадієм Трухановим, заступником очільника Одеської ОВА Андрієм Фігелем.
У фокусі розмови — будівництво ТЕЦ на RDF.
Місто вже готується до впровадження проєкту: виділило ділянку площею 4 га та визначило комунальне підприємство для реалізації проєкту. Розглядається технологія спалювання виключно RDF, що дозволить, за попередніми оцінками, отримати на виході 12 МВт електроенергії та 40 МВт теплової енергії.
Компанія POSCO готова підтримати громаду в побудові ТЕЦ, працюють над формуванням меморандуму про співпрацю.
«ТЕЦ на RDF — це про децентралізоване постачання електроенергії та тепла. Це зменшення навантаження на громади, бо частина сміття йтиме не на полігон, а перероблятиметься в RDF, і це паливо буде використовуватися для роботи ТЕЦ. POSCO зробили багато для відновлення енергетики в Республіці Корея. Сьогодні цей досвід допоможе українським громадам відновитись та покращитись» — зазначив Сергій Сухомлин.