Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Водіям та перевізникам » Інформація щодо погодження маршрутів та дозволів на проїзд великовагових та/або негабаритних транспортних засобів

Інформація щодо погодження маршрутів та дозволів на проїзд великовагових та/або негабаритних транспортних засобів

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПОГОДЖЕННЯ МАРШРУТІВ ТА ДОЗВОЛІВ НА ПРОЇЗД ВЕЛИКОВАГОВИХ та/або НЕГАБАРИТНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Отримання дозволів на проїзд великовагових та/або негабаритних транспортних засобів

З метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів.

Рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоча б один з їх габаритних та/або вагових параметрів перевищує нормативи, визначені пунктом 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 «Про Правила дорожнього руху» здійснюється відповідно до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 р. № 30 «Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами».

Хто погоджує маршрут та видає дозвіл на рух

1. Погодження маршруту та видача дозволу на рух здійснюється відповідно до  Законів України «Про дорожній рух» «Про автомобільні дороги»постанов Кабінету Міністрів України від 18.01.2001р. № 30 «Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами» та від 27.06.2007р. № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг».

2. Погодження маршруту великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів – документ, що видається згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007р. № 879 дорожніми, комунальними, залізничними та іншими підприємствами і організаціями згідно їх компетенції та підтверджує можливість безпечного проїзду визначеним маршрутом. (Агентство відновлення, відповідно до компетенції, погоджує маршрути по автомобільним дорогам загального користування державного значення)

Погодження маршруту великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів є підставою для видачі дозволу на рух.

3. Після отримання погодження маршруту дозвіл на рух великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2001р. № 30 видається уповноваженим підрозділом Національної поліції через центри надання адміністративних послуг.

Дозвіл оформлюється на підставі погоджувальних документів з власниками вулично-дорожньої мережі та інших зацікавлених організацій, в яких визначаються умови і режим проїзду великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів.

4. Якщо загальна маса великовагового транспортного засобу перевищує     60 тонн, власник автомобільних доріг чи вулиць або уповноважена ним організація, яка відповідає за їх експлуатаційне утримання, приймає рішення про необхідність проведення (за рахунок перевізника) спеціального обстеження або/і випробування будівель, споруд і мереж на маршруті та у разі потреби про укріплення штучних споруд.

5. Перевізник або уповноважена ним особа, який має намір використовувати великоваговий та/або великогабаритний транспортний засіб, зобов'язаний не пізніше ніж за три доби (за загальними правилами святкові та неробочі дні не враховуються) до початку перевезення звернутися із заявою про видачу погодження маршруту.

Для оперативного опрацювання заяв на погодження маршрутів пропонується подавати заяви до Агентства відновлення у робочий час. У випадку надходження заяв у неробочий час, вони будуть розглядатися на наступний робочий день та термін їх подання буде вважатися днем розгляду.

Якщо маршрут великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування державного значення не виходить за межі однієї області чи Автономної Республіки Крим, заява про видачу погодження надсилається до Служби відновлення та розвитку інфраструктури у відповідній області чи Автономній Республіці Крим.

У випадку проходження маршруту великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування державного значення кількох областей та Автономної Республіки Крим, заява про видачу погодження надсилається до Агентства відновлення.

Заява про видачу погодження маршруту

У заяві про видачу погодження маршруту повинні міститися відомості про характер і категорію вантажу, загальну масу навантаження на вісь (осі), габарити, технічну характеристику великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, строк перевезення, кількість рейсів і маршрут. У разі коли під час здійснення габаритно-вагового контролю встановлено, що транспортний засіб є великоваговим та/або великогабаритним, до заяви додаються довідка про здійснення габаритно-вагового контролю та документи, на підставі яких встановлюється маршрут проїзду такого транспортного засобу з часу завантаження до часу здійснення габаритно-вагового контролю.

Отримання погодження маршруту від Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України

1. Перевізник (уповноважена ним особа) готує заяву за формою (додається) та надсилає її до Агентства відновлення на електронну адресу: ng@restoration.gov.ua

2. Фахівці Агентства відновлення опрацьовують заяви, з урахуванням функціонування інформаційно-аналітичної системи розроблення маршруту руху великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування державного значення та надсилають перевізнику або уповноваженій особі погоджений розрахунок.

З метою забезпечення безпеки руху і збереження автомобільної дороги під час розроблення маршруту великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу беруться до уваги стан дорожнього покриття, сезонні природно-кліматичні фактори, несуча спроможність і габарити штучних споруд.

3. Плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку до державного дорожнього фонду за кодом бюджетної класифікації – 22160100.

Звертаємо увагу, при здійсненні оплати, у призначенні платежу обовязково вказувати наступне:  *;101; код платника; 22160100; заява №…

У зв’язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої населених пунктів України з 01.01.2021 року, змінені реквізити бюджетних рахунків для зарахування податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів.

Інформація щодо нових реквізитів бюджетних рахунків для зарахування з 01.01.2021 податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів розміщена на вебпорталі Державної казначейської служби України www.treasury.gov.ua в розділі «Реквізити доходних рахунків в розрізі областей». 

У разі затримки або відміни руху великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу з будь-яких причин (погодно-кліматичні умови, несправність транспортного засобу тощо) перевізник не менш як за добу до дати початку перевезення, визначеної у погодженні маршруту такого засобу, звертається до уповноважених підрозділів Національної поліції та уповноважених Агентством відновлення підприємств, якими було надано погодження маршруту та дозвіл, щодо перенесення строку.

 За відсутності такого звернення або у разі пропущення встановленого для звернення строку вважається, що великоваговий та/або великогабаритний транспортний засіб здійснив проїзд, погодження використане, а плата за проїзд сплачена і не підлягає поверненню.

Рух великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів може бути тимчасово обмежено або заборонено у разі настання погодно-кліматичних умов, за яких експлуатація таких транспортних засобів може призвести до значного пошкодження автомобільних доріг або негативно позначитися на безпеці руху. Можуть також встановлюватися сезонні обмеження на рух великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів за певними маршрутами чи на окремих ділянках автомобільних доріг за такими маршрутами.

4. Перевізник надсилає до Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України на електронну адресу: ng@restoration.gov.ua завірені належним чином (за підписом перевізника/уповноваженої ним особи) копії платіжного доручення, зі штампом банку або цифровим підписом або квитанції та примітку з інформацією щодо уточненої дати початку здійснення перевезення.

Погодження маршруту видається після внесення в установленому розмірі плати за проїзд. У разі прийняття рішення перевізника про відмову від проїзду за погодженим маршрутом внесена плата за проїзд не повертається.

5. Фахівці Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України готують погодження маршруту та надсилають перевізнику або уповноваженій ним особі на електронну поштову адресу, вказану у заяві.

До розгляду приймаються заяви згідно встановленої форми із заповненими усіма реквізитами.

Зокрема у заяві необхідно зазначати: реквізити перевізника (уповноваженої особи), банківські реквізити, інформація про транспортний засіб (марка, модель, номерний знак, вагу транспортного засобу, міжосьові відстані, осьові навантаження, кількість шин на кожній осі), детальний варіант визначеного (пропонуємого) перевізником маршруту руху, габаритні та вагові параметри транспортного засобу з вантажем або без вантажу, якщо вони перевищують визначені в пункті 22.5 Правил дорожнього руху, орієнтовну дату початку здійснення перевезення, яка не повинна починатися раніше ніж за три робочих днів від дати подачі заяви, кількість рейсів, тощо.

Усі питання в оформлені заяви вирішуються листуванням через вищезазначену електронну пошту або за телефоном.

Файли для завантажування

Заява (docx, 24.7 Кб)