Будівництво теплових електростанцій у громадах — амбітний план Агентства відновлення
Йдеться про ТЕЦ, які працюватимуть, зокрема, на твердому вторинному паливі, добутому з переробленого сміття. Завдяки цьому зможемо зменшити залежність від традиційних енергоресурсів.
Громади, де планується побудова — відбирають. Обиратимуть ті, де орієнтовно подібна кількість населення. Це дасть змогу створити типовий проєкт станції, потужність якої зможе забезпечити теплом відносно однакову частину населення в обраних громадах.
Голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндії в Україні Тарʼєю Фернандес та головним спеціалістом з питань торгівлі та відбудови Хенрі Рііхімякі, щоб обговорити перспективи співпраці у впровадженні цієї ініціативи.
В першочергових планах – розробити проєкт побудови таких ТЕЦ у двох громадах, які найбільш готові, розповідає Сергій Сухомлин.
«Є дві громади, які найбільше підготовлені до побудови ТЕЦ: вони вже працюють над будівництвом сміттєпереробних заводів. Важливо, аби здійснювалась переробка сміття в громаді, а те, що переробити не можна — йтиме на спалення, аби забезпечувати громаду теплом через майбутню ТЕЦ».
Голова Агентства вже мав зустріч із "East Office of Finnish Industries" в листопаді на майданчику Rebuild Ukraine у Варшаві. Два тижні тому відбулася повторна зустріч. На зустрічі обговорили готовність фінських компаній брати участь у таких проєктах.
«Побудова ТЕЦ, які працюватимуть на RDF та CRF паливі — складний проєкт. Але його впровадження точно спрацює як інвестиція в майбутнє. За допомогою фінських компаній ми зможемо набагато швидше та ефективніше його реалізувати», — зазначив Сергій Сухомлин.
Пані Тар’я Фернандес запропонувала спланувати тур представників українських громад на підприємства Фінляндії, на обладнанні яких можна запустити наші майбутні ТЕЦ.
Крім того, маємо підтримку в розробці проєкту від Посольства Великої Британії в Україні та Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC). Дякуємо партнерам за допомогу.