Агентство відновлення зацікавлене в участі Японії в реалізації проєктів відбудови, - Сергій Сухомлин
Голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин провів зустріч із керівництвом компанії JICA в Україні.
На початку зустрічі Голова Агентства відновлення подякував Японії за всю допомогу і підтримку, яку отримує Україна з перших днів війни: «Я знаю, який обсяг допомоги надає Японія Україні. Те, що стосується інфраструктури, в тому числі. Українська сторона, безпосередньо Агентство відновлення, з великою вдячністю використовують всі надані можливості для підтримки людей і країни під час війни».
Сергій Сухомлин представив пріоритети діяльності Агентства в цьому і наступному роках, серед яких ключовий - будівництво соціального житла. «Вже визначені перші 15 громад, де може бути розпочатий цей проєкт. Це буде сучасне житло, яким зможуть розпоряджатися самі громади. Агентство спільно з партнерами працює над розробкою проєктів, перевіряє технічні рішення та оцінює попередню вартість і матеріалів, і самого будівництва. Після того, як будуть готові проєкти, ми передамо їх громадам для реалізації», - наголосив Сергій Сухомлин.
Розповідаючи про проєкт з посилення енергетичної стійкості громад через заміну вуличного освітлення на енергоефективне, він зазначив, що наразі Агентство збирає потреби від самих громад: «В Україні понад 1400 громад, очікуємо заявку на заміну ламп в близько 2 млн ліхтарів. Частина громад вже подали інформацію про свої потреби. Цей проєкт дасть значну економію в споживанні електроенергії, це особливо важливо зараз».
Крім того, Агентство допоможе громадам оснастити водоканали сонячними електростанціями. «Це значно зменшить залежність цих обʼєктів критичної інфраструктури від централізованого електропостачання. Очікуємо, що близько 70 водоканалів зможуть взяти участь в цьому проєкті. Для громад це важливо», - наголосив Сергій Сухомлин.
Він наголосив, що при реалізації проєкту будівництва соціального житла та підвищення енергоефективності громад, Агентство відіграватиме роль модератора: «Нам важливо навчити громади працювати з міжнародними проєктами. Не всі громади мають можливість підготувати документи, переважна більшість з них не знають, як почати цей шлях. Агентство відновлення надасть всю допомогу, а також шукатиме можливості для залучення інвестицій. Наша задача - посилити громади».
Розповідаючи про плани зміни роботи самого Агентства, він зазначив, що планується створення Центральної закупівельної організації (ЦЗО), яка має забезпечити прозорість та ефективність при проведенні процедур закупівель. Планується, що ЦЗО може бути створена вже на початку наступного року.
Керівник офісу JICA в Україні підтвердив подальшу підтримку України та українського народу з боку Японії, а також висловив зацікавленість в участі японської сторони в реалізації проєктів відбудови в Україні. Сторони домовилися продовжити діалог з метою напрацювання спільних рішень.