Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » Новини » В Агентстві відновлення розробили проєкт єдиної методології моніторингу цін та витрат

В Агентстві відновлення розробили проєкт єдиної методології моніторингу цін та витрат

Якісна кошторисна документація та ринкові ціни на будівництво – це те, від чого залежить кінцевий результат проєктів відбудови. Для того, щоб сформувати в усіх Службах відновлення єдиний підхід до моніторингу і формування ціни, Агентство відновлення та Антикорупційна ініціатива ЄС провели дводенний семінар для фахівців з підготовки кошторисної документації.

Семінар «Ціноутворення: Формування вартості будівництва об'єктів Офісів відновлення» відкрили керівник EUACI Аллан Паг Крістенсен та заступниця Голови Агентства Валерія Іванова.

«Наразі система ціноутворення в країні не надто досконала, і нам потрібно багато працювати, в тому числі й на рівні Міністерства, щоб наблизити її до європейських стандартів. Але вже те, що ми можемо зробити на своєму рівні, в кожній Службі – дуже важливо. Як буде відбуватися відновлення, наскільки донори будуть готові підтримувати проєкти відбудови, залежить, у тому числі, і від кошторисників, бо ви впливаєте на те, яким буде проєкт», – сказала заступниця голови Агентства відновлення Валерія Іванова.

Під час семінару учасники обговорили проєкт нового порядку та методології моніторингу цін та витрат, надали свої пропозиції до проєкту порядку. Далі його доопрацюють для того, щоб кожна Служба працювала за єдиною методологією моніторингу цін.

Чому це важливо – пояснив радник Голови Агентства відновлення з питань реалізації антикорупційних політик Олександр Курілець:

«Ми зіткнулися з тим, що кожна Служба моніторить ціну по-своєму. Такий підхід не дозволяє комунікувати із суспільством на належному рівні щодо того, як формується ціна на той чи інший вид матеріалу чи робіт. Водночас відсутність єдиного підходу до моніторингу цін створює можливість для маніпуляцій визначеними Службами цінами як з боку учасників закупівель, громадськості так і з боку правоохоронних органів. Наразі задля прийняття дієвого документу важлива активна позиція безпосередніх суб'єктів моніторингу для внесення пропозицій та вдосконалення підготовленого проєкту».

Разом із фахівцями Служб та експертами профільного Державного підприємства «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П. Шульгіна» презентували та обговорили проєкт Порядку проведення аналізу поточних цін на матеріально-технічні ресурси та інші витрати.

Проєкт підготували експерти EUACI та група експертів зі Служб, зокрема, з антикорупційною уповноваженою Служби відновлення Київської області.

Впровадження єдиного підходу до моніторингу цін в системі підпорядкованих підприємств Агентства відновлення здійснюється на виконання прийнятої Антикорупційної програми.