Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » Новини » Заклали фундамент нового харчоблоку в Іванівському ліцеї

Заклали фундамент нового харчоблоку в Іванівському ліцеї

У селі Іванівка Чернігівської області Агентство відновлення реалізує проєкт відбудови харчоблоку ліцею. Будівельники заклали фундамент нової будівлі. Старе приміщення харчоблоку було зруйноване на початку повномасштабного вторгнення росії: село, розташоване за 10 км від Чернігова, майже на місяць опинилося в епіцентрі бойових дій. Російські війська оточили обласний центр та намагались прорватись у місто. Тут ішли інтенсивні танкові та артилерійські бої. У будівлі шкільної їдальні ударною хвилею та уламками снарядів були пошкоджені несучі та огороджувальні конструкції, вікна та дах.

Відновлення харчоблоку в Іванівці, яка є центром об’єднаної територіальної громади, – важливе для людей. Після деокупації Чернігівської області більшість місцевих жителів повернулася додому з дітьми. У ліцеї навчаються учні і з тутешнього, і з навколишніх сіл. У тому числі й із сусіднього села Ягідне, де замість школи тепер буде меморіал. Тому маємо забезпечити для школярів належні умови навчання.

Пошкоджені конструкції старої будівлі вже демонтували. Харчоблок після відновлення буде втричі більший за площею – 416 квадратних метрів. Також зміниться планування. За проєктом тут передбачені тамбур, вестибюль, гардероб, санвузли, обідня зала на 60 місць, кухня та мийна з технологічними зонами, технічні приміщення для персоналу, склади для продуктів та комора для інвентарю та посуду.

Їдальня буде оснащена сучасною системою протипожежного захисту. Також реконструюємо системи опалення, вентиляції, водопостачання, каналізації, електропостачання та освітлення. Приміщення буде доступне для потреб маломобільних груп населення: облаштуємо пандус.

Завершити роботи плануємо до кінця цього року.