Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » Новини » Готуємося до відбудови зруйнованого вокзалу в Тростянці: Агентство відновлення оголосило тендер

Готуємося до відбудови зруйнованого вокзалу в Тростянці: Агентство відновлення оголосило тендер

Містечко Тростянець Сумської області майже місяць було в окупації. Після боїв тут майже не залишилось уцілілих місць: більшість будівель були понівечені снарядами чи пожежами. Особливо постраждав центр міста і район залізничного та автовокзалу. Окупанти зайняли місто в перші дні вторгнення, розмістивши у приміщенні залізничного вокзалу командний пункт, звідки вели обстріли по Сумах та Охтирці. А в підвалі облаштували кімнату для тортур. Площу перед вокзалом розрили, бо там зберігали свої боєприпаси. Будівля вокзалу дуже пошкоджена внаслідок обстрілу важкою артилерією та фортифікаційних робіт російської армії.

Відбудову вокзалу в Тростянці проводимо в межах експериментального проєкту з відновлення населених пунктів що постраждали внаслідок збройної агресії росії.

Проєкт розробило київське архітектурне бюро.

Це буде сучасний, інклюзивний простір інтегрованого вокзалу, який об’єднає поїзди, автобуси, зручний під’їзд для транспорту, автобусну стоянку та парковку для приватного транспорту.

Запропонований простір є інклюзивним – без жодної сходинки, центральний зал буде відремонтовано з урахуванням європейських стандартів: передбачено велику кількість табло, уніфікованих покажчиків та зона самостійного обслуговування куплі-продажу квитків. Під основною будівлею вокзалу буде укриття цивільного захисту.

До 1 листопада запрошуємо будівельні компанії з досвідом реалізації подібних проєктів взяти участь у відкритих тендерних процедурах.

Деталі за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2023-10-24-015252-a

Після визначення переможця буде укладено договір та розпочнуться будівельні роботи.

Довідково: вокзал «Тростянець-Смородине» вперше відкрили в 1878 році. Це була деревʼяна будівля, яку реконструювали в 1982 році.