Обласні Служби відновлення затвердили Антикорупційні програми
Антикорупційні програми регіональних Служб відновлення – це стратегічні документи, які визначають комплекс правил і стандартів, спрямованих на запобігання корупції у роботі Служб. Їх розробили за участі експертів Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу (EUACI).
У програмах прописані напрямки, за якими кожна служба має працювати, щоб не допустити корупційних проявів. Це інструкції до дій як керівництву Служб, так і їх співробітникам.
Також встановлюються права і обовʼязки Уповноваженого – співробітника, який буде відповідати за реалізацію програми.
Серед його завдань – розробка внутрішніх документів, які допомагатимуть у реалізації програми, організація і проведення оцінювання корупційних ризиків у роботі Служби, забезпечення взаємодії між структурними підрозділами,, проведення заходів з підвищення кваліфікації співробітників, внутрішні розслідування тощо.
За результатами оцінки, визначено понад 70 ризиків, серед яких:
Відсутня єдина процедура моніторингу цін на будівельні матеріали для Служб відновлення;
Закритість процесу добору працівників у Служби відновлення;
Відсутність внутрішнього порядку проведення закупівель Службами відновлення, з визначенням прав та обов'язків відповідальних осіб;
Відсутня система внутрішнього контролю в Службах відновлення.
Для усунення кожного з ризиків буде створена робоча група з числа працівників декількох Служб відновлення. Також до цього процесу будуть залучені незалежні спеціалісти. Групи розроблять механізми та процедури, які будуть закріпленні у внутрішніх документах Служб. Їх виконання не допустить вчинення корупційних правопорушень.
«Антикорупційні програми Служб відновлення – це результат співпраці команди Агентства та міжнародних експертів. За допомогою ефективної системи антикорупційних запобіжників і нульової толерантності до зловживань закладаємо міцний фундамент для успішної відбудови країни», – коментує Мустафа Найєм, Голова Агентства відновлення.
З програмами Служб відновлення можна ознайомитися на їх офіційних ресурсах.
Нагадаємо, що в липні цього року було затверджено Антикорупційну програму Агентства відновлення. У Агентстві впродовж двох місяців працювала робоча група, яка займалася оцінкою корупційних ризиків та розробила низку заходів для їх мінімізації. До процесу оцінки також були залучені консультанти з антикорупційних питань від Базельського інституту управління та USAID.