Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » Новини » Агентство відновлення представило у Вашингтоні плани модернізації прикордонної інфраструктури

Агентство відновлення представило у Вашингтоні плани модернізації прикордонної інфраструктури

Стратегію розвитку пунктів пропуску та розширення пропускних спроможностей західного кордону України презентував Перший заступник Голови Агентства відновлення Андрій Івко на конференції Doing business in Ukraine у Вашингтоні.

Захід організовано Центром стратегічних і міжнародних досліджень CSIS | Center for Strategic & International Studies.

“З минулого року Україна максимально оперативно розширює пропускні спроможності свого західного кордону. Щоб цей процес був комплексний, у 2023 році Уряд почав передавати контрольно-пропускні пункти на кордоні в управління Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури України. Зараз відбувається процес передачі пунктів пропуску до сфери управління Агентства: 19 КПП вже передано, ще по 10 процес триває,” - зазначив під час виступу Андрій Івко.

Ціль Агентства відновлення у 2023 році – почати тендерні процедури на проєктування та ремонт пунктів пропуску. У 2024 заплановано розпочати їх реконструкції. Це 15 пунктів пропуску на кордоні з Молдовою, 2 пункти пропуску з Польщею і 1 пункт пропуску з Румунією.

Ресурси на модернізацію прикордонної інфраструктури Агентство відновлення залучає за допомогою міжнародних партнерів. Торік було сформовано перші заявки в рамках програми Європейського союзу Connecting Europe Facility (CEF). У цьому році вони були затверджені Єврокомісією, та включають в себе 5 пунктів пропуску у 4 областях (Волинській, Львівській, Закарпатській та Чернівецькій).

Крім цього Агентство отримало можливість залучити на початку 2023 року фінансування для програми розбудови пунктів пропуску від уряду США через механізми USAID.

Також на розвиток транспортної інфраструктури Світовий банк надає грант в рамках проєкту RELINC. Його мета – швидке відновлення та вдосконалення транспортних мереж, необхідних для надання гуманітарної допомоги, підтримки експорту українських сільськогосподарських товарів через порти ЄС та підтримки української економіки.

Ще одним кроком до зменшення логістичних витрат у напрямку перевезень Україна – Європейський Союз стане капітальний ремонт частини автомобільної дороги М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська. У 2023 році Агентство відновлення домовилося з ЄБРР про спрямування на цей проєкт коштів, зважаючи на економічну та соціальну важливість маршруту.

Крім того Агентство відновлення системно налагоджує логістику з перших днів війни. В областях, де відбувалися та продовжуються бойові дії, збудовано 86 тимчасових переправ. Частина з них – конструкції, які передали партнери зі США, Чехії, Франції, Норвегії та Швеції.

Ще минулого року команда Агентства почала повноцінне відновлення мостів на стратегічних маршрутах. Так само минулого року ухвалили рішення “розморозити” ремонти аварійних мостів, які розташовані на основних маршрутах країни в тилових областях. Їхній технічний стан та пропускна здатність вкрай важливі для сполучення з країнами Європейського Союзу і Молдовою.

Ключові результати нашої роботи станом на зараз:

  • 86 тимчасових переправ працюють
  • 104 мости відремонтовано
  • на 140 мостах ведуться роботи

Довідково: конференція Doing business in Ukraine об’єднує лідерів України та українського приватного сектору для взаємодії з представниками Адміністрації Президента США Джо Байдена, Конгресу США і міжнародних компаній. В межах заходу обговорюються можливості торгівлі і співпраці між Україною, США та країнами G7.