Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » Новини » На Закарпатті змонтовано перші дві секції модульного мосту через річку Тересва

На Закарпатті змонтовано перші дві секції модульного мосту через річку Тересва

Агентство відновлення працює над забезпеченням сполучення між населеними пунктами Тересва та Бедевля у Тячівському районі по дорозі Н-09 Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів, що з'єднує три західні області.

Поруч з аварійним мостом, три секції якого обвалился влітку, зводимо тимчасовий модульний міст завдовжки 226,7 метрів.

Він матиме 7 секцій:

▪ чотири – по 27 метрів

▪ по одній секції завдовжки – 45, 37 та 30 метрів

▪ вага конструкції - 690 тонн

На сьогодні, зібрано дві секції моста та стартували роботи по збору третьої. Паралельно триває процес влаштування основних опор для мосту – їх буде 8. Після чого усі зібрані конструкції будуть встановлені на опори.

Це буде збірна металева модульна конструкція фірми Mabey Bridge. Конструкції Україна отримала в якості гуманітарної допомоги від американських партнерів в межах спільного проєкту «Модульний міст» Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України та корпорації CDF за підтримки гранту від The Howard G. Buffett Foundation.

Перевага таких мостів у швидкості їх монтажу, адже для збирання достатньо команди з 5-10 осіб не потрібне спецобладнання. На виробництві мости одразу вкривають асфальтобетонним покриттям.

Наразі проїзд для легкового транспорту на цій ділянці забезпечено тимчасовою переправою, яку звели фахівці ДСНС. Вантажівки користуються тимчасовим об’їздом. Модульний міст, забезпечить повноцінний проїзд на цій ділянці, адже здатен витримати навантаження до 40 тонн.

Роботи плануємо завершити восени

Мостовий перехід через річку Тересва було збудовано у 1957 році – відтоді він жодного разу капітально не ремонтувався. З 2018 року штучна споруда перебувала в аварійному стані. Транспортним засобам, вагою понад 7 тонн проїжджати нею було заборонено. 23 липня, під час руху вантажівки, що у 7 разів перевищила допустимі норми, стався обвал трьох секцій аварійного 66-річного мосту.