Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » Новини » На Чернігівщині відкрили рух мостом, який Агентство відновлення отримало від французької гуманітарної місії

На Чернігівщині відкрили рух мостом, який Агентство відновлення отримало від французької гуманітарної місії

Новий міст через річку Снов забезпечує пряме транспортне сполучення північних громад – Новгород-Сіверського, Сосниці та Мени – з обласним центром. Завдяки новому мосту вантажівки зможуть швидко дістатися з Чернігова до північних громад.

Спорудження цього мосту вкрай важливе для стабільного руху вантажного транспорту. На початку повномасштабного вторгнення окупанти підірвали всі мости через річку Снов. Тимчасова переправа, яку спорудили після деокупації області, могла пропускати лише автівки вагою до 18 тонн. Дістатись із Чернігова до північних громад вантажівкам можна було лише в об'їзд через Городню та Сновськ. Замість 25 км треба було проїхати 100 км.

Міст через Снов – це найбільший із трьох мостів, який Агентству відновлення передав Центр з подолання криз та надання підтримки (CDCS) – французький державний оператор гуманітарної діяльності. Збірну металеву конструкцію виготовили за індивідуальними параметрами у Франції. Шар дорожнього покриття на ній нанесли одразу на виробництві.

Підготовчі роботи до монтажу найбільшого мосту розпочали ще взимку. Демонтували залишки зруйнованого мосту, влаштували опори та фундаменти. Але встановлення конструкції сповільнилося через природні фактори. Довелося чекати, поки спаде рівень води у річці Снов. Будівельники також відремонтували підʼїзди до мосту, облаштували ділянку всіма засобами безпеки дорожнього руху – встановили металеве барʼєрне огородження, знаки, нанесли розмітку.

Усі три мости, які передав CDCS, виготовила для України компанія Matière. Конструкції завдовжки 68, 34 і 23 метри спроєктували спеціально під параметри зруйнованих під час бойових дій переправ у Чернігівській області. Монтаж двох мостів завершили у лютому 2023 року на дорозі Р-69 Київ – Вишгород – Десна – Чернігів.

Довідково: у лютому – березні 2022 року під час активних бойових дій на Чернігівщині було зруйновано 27 мостів та шляхопроводів. Транспортне сполучення в області після деокупації суттєво ускладнилося. Впродовж 2022 року для термінового відновлення руху транспорту влаштували понад 20 тимчасових переправ. Паралельно розпочали роботи з повноцінного відновлення мостів. Наразі у Чернігівській області відбудовано 5 мостів і встановлено 3 металеві модульні мости від французької гуманітарної місії. Ще на 4 об'єктах роботи будуть завершені у 2023 році, на трьох – у 2024.

Агентство відновлення залучає міжнародні організації задля швидкого та ефективного відновлення зруйнованих обʼєктів. Дякуємо французький гуманітарній місії CDCS та компанії Matière, яка виготовила мости для Чернігівщини.