Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » Новини » Поліпшуємо транспортне сполучення з країнами-союзниками: працюємо над реконструкцією дороги до кордону з Румунією

Поліпшуємо транспортне сполучення з країнами-союзниками: працюємо над реконструкцією дороги до кордону з Румунією

Агентство відновлення працює над модернізацією підʼїзних шляхів до пунктів пропуску з країнами Європейського Союзу.

У Чернівецькій області тривають роботи з реконструкції 2 км дороги Т-26-01 Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська» до пункту пропуску «Шепіт – Ізвоареле Сучевей». Ремонт цього відрізку важливий для відновлення роботи пунктів пропуску.

На сьогодні, виконуємо роботи на двох мостах, які є складовою дороги Т-26-01: верховому та низовому. Протяжність верхового ­– майже 11,5 метрів, а низового – 8 м.

На низовому мості, який був повністю розібраний, вже завершують влаштовувати деформаційні шви та розпочали підготовчі роботи для бетонування залізобетонної монолітної плити. Після завершення цього етапу - влаштуємо дренажну систему, гідроізоляцію, тротуарні консолі та бордюри.

Верховий міст уже з монолітною залізобетонною плитою. Зараз будівельники влаштовують дренаж, гідроізоляцію та бордюри.

Також разом із ремонтом мостів розширюємо проїзну частину дороги, на півкілометровій ділянці улаштували основу та почали вкладати нижній шар покриття.

Далі – верхній шар покриття, дорожня розмітка, знаки та барʼєрне огородження.

Проводимо роботи і на 9 підпірних стінках. Фактично, будівництво цих захисних споруд вже на завершальному етапі.

Пункт пропуску «Шепіт – Ізвоарелє Сучевей» функціонував до 2010 року, проте після того, як Румунія увійшла до Євросоюзу, перехід закрили. Через значне навантаження на транспортні коридори у Чернівецькій області планують відкрити щонайменше 3 пункти пропуску, серед яких «Шепіт - Ізвоареле Сучевей», «Руська - Ульма», а надалі – «Біла криниця - Клімеуць».

Автомобільну дорогу Т-26-01 Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська» з під’їздом до КПП «Шепіт» реконструюємо в межах проєкту «Покращення транспортної інфраструктури у транскордонному регіоні Чернівці – Сучава (Шепіт - Ізвоареле Сучевей)» в рамках Спільної операційної програми Румунія – Україна 2014 –2020.