Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » Новини » Україна та ООН домовились про створення Фонду відновлення громад - частина коштів буде спрямована на відбудову 6 населених пунктів

Україна та ООН домовились про створення Фонду відновлення громад - частина коштів буде спрямована на відбудову 6 населених пунктів

В рамках Ukraine Recovery Conference Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Mустафа Найєм взяв участь у зустрічі Віце-прем’єр-міністра з відновлення України Олександр Кубраков та Координаторки системи ООН в Україні Деніз Браун. У фокусі зустрічі – реалізація спільного підходу до відновлення України на рівні громад. Сторони домовилися про створення для цих потреб Фонду відновлення громад.

Фонд сприятиме тривалому відновленню та стійкості громад, а його ключовими напрямками стануть відновлення житла, критичної, соціальної інфраструктури, а також гуманітарне розмінування та підтримка місцевого бізнесу. З нього буде виділено фінансування на експериментальний проєкт відбудови населених пунктів, які найбільше постраждали внаслідок російського військового вторгнення: Тростянця, Циркунів, Бородянки, Мощуна, Посад-Покровського та Ягідного.

Агентство відновлення вже провело перші зустрічі з громадами Ягідного та Посад - Покровського та презентувало їм загальну концепцію відбудови сіл.

«Наша країна вперше стикається з такими масштабами руйнувань і необхідністю комплексної відбудови частини країни. Зараз Агентство відновлення надає перевагу пріоритетним проєктам від реалізації яких напрямку залежить життєзабезпечення не лише окремих громад або територій, але країни в цілому. Залучення додаткових коштів на відбудову допоможе створити належні умови життя для наших громадян, а також сприятиме економічному зростанню України в цілому», – Мустафа Найєм, Голова Агентства відновлення.

Протягом наступних 5 років для потреб Фонду планується мобілізувати 300 мільйонів доларів.Стартове фінансування – 50 мільйонів доларів.

За словами Деніз Браун, Організація Об’єднаних Націй та Уряд України вже демонструють успішність громадоцентричного підходу на прикладі відновлення Харківщини, зокрема міст Харкова та Ізюма. ООН допомагає громадам проводити розмінування, розбирати, відновлювати житло, школи, медичні заклади та спільно з Урядом працює над забезпеченням базовими послугами тих, хто не виїхав з постраждалих територій.

Міністерство та ООН спільно працюватимуть над пріоритезацію проєктів, які ініційовані громадами та погоджені в рамках публічних консультацій з їх мешканцями.

Зазначимо, у 2024 році ООН планує виділити понад 1 мільярд доларів на відновлення України.