Агентство реконструкції Японії надаватиме Україні технічну та консультативну підтримку з відновлення
Меморандум про співпрацю та просування стійкого відновлення міст підписали Віце-прем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков та Міністр Агентства Реконструкції Японії Хіромічі Ватанабе. Відповідних домовленостей було досягнуто в рамках саміту Міністрів транспорту країн G7 за участі Голови Агентства відновлення Мустафи Найєма, що проходив в Японії 16-18 червня.
Команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та Агентство реконструкції Японії обмінюватимуться досвідом ліквідації наслідків природних та техногенних катастроф, а також надаватимуть консультаційну та технічну підтримку в питаннях відновлення постраждалих громад та територій.
Як зазначив Міністр Агентства Реконструкції Японії Хромічі Ватанабе, досвід Японії демонструє, що перед стартом повноцінного відновлення ключовим є забезпечення базових потреб населення постраждалих громад. Йдеться, зокрема, про житло, критичну інфраструктуру системи тепло-, водо- та електропостачання тощо.
В нашій державі подібні функції виконує Агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Під час війни Агентство фокусується передусім на відновленні енергетичної, житлової, транспортної та соціально інфраструктури в областях, які найбільше постраждали від війни.
«Наше пріоритетне завдання — відновити критичну інфраструктуру, транспортну логістику, житло. Все, що дозволить забезпечити стале сполучення з деокупованими регіонами України, прифронтовими областями та нормалізувати ситуацію в громадах. Після терористичного акту рф з підриву Каховської ГЕС, Агентство відновлення буде займатись будівництвом магістральних водогонів для забезпечення питною водою постраждалих населених пунктів. Це допоможе відновити водопостачання до міст та сіл, де виникли проблеми з водою.
Для України цінний досвід японської інституції, яка має глобальне розуміння та багаторічну практику втілення проєктів. Двостороння співпраця дозволить українським фахівцям більш грамотно планувати реалізацію проєктів відновлення в регіонах», – зазначив Мустафа Найєм.
Обмін досвідом між Україною та Японією відбуватиметься шляхом організації регулярних двосторонніх зустрічей, воркшопів та семінарів.
Довідково: Агентство реконструкції, створене в лютому 2012 року, є головним органом уряду Японії, відповідальним за процес відновлення після Великого східнояпонського землетрусу 11 березня 2011 року. Він спричинив потрійну катастрофу — землетрус, цунамі та ядерну аварію на АЕС у Фукусімі.
Агентство було створено безпосередньо при Кабінеті Міністрів для централізованого управління заходами з реконструкції, координації всіх, хто бере в ній участь, та співпраці з місцевими органами влади.