Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Діяльність » Звіти » Звіт щодо попередження зловживань та притягнення
до відповідальності

Звіт щодо попередження зловживань та притягнення
до відповідальності

Державним агентством автомобільних доріг України ведеться наполеглива робота, яка спрямована на розвиток вітчизняної системи автомобільних доріг, підтримання їх у належному технічному стані, своєчасне проведення ремонту тощо.

Разом з тим, експлуатаційний стан автомобільних доріг загального користування з кожним роком погіршується внаслідок, зокрема ігнорування виконання попереджувальних заходів, які направлені на збереження автодоріг.

У зв’язку з чим ретельному аналізу результатів діяльності піддається діяльність керівництва служб автомобільних доріг у областях, зокрема служби автомобільних доріг Миколаївської області у, якій перевіряючими органами, громадськими організаціями і окремими громадянами неодноразово було відмічено неналежний технічний стан доріг, значні дефекти, деформації дорожнього покриття по всій ширині проїзної частини, відсутність превентивних заходів, зокрема по своєчасному ремонту дорожнього покриття, водовідведенню дощових вод з проїзної частини на узбіч.

Слід відмітити, що з метою попередження та виявлення порушень чинного законодавства відділом внутрішнього аудиту Укравтодору у першому півріччі 2016 року було проведено 10 (десять) внутрішніх фінансових аудити в службах автомобільних доріг у областях та дочірніх підприємствах ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України».

Так, протягом ІІ кварталу поточного року було проведено внутрішні аудити в ДП «Шляхове ремонтно-будівельне управління № 100», Службі автомобільних доріг у Миколаївській області, ДП «Миколаївський облавтодор», Службі автомобільних доріг у Житомирській області, ДП «Житомирський облавтодор», Службі автомобільних доріг у Вінницькій област, ДП «Вінницький облавтодор», ДП «Укрдорінвест», ДП «ДерждорНДІ».

Одночасно інформуємо, що в Укравтодорі у період з 2010 року до сьогодні перевіряючи органи державної влади провели чотирнадцять «зовнішніх» перевірок.

02.07.2016 проведена перевірка Укравтодору Рахунковою палатою України (акт перевірки від 02.07.2016 № 04-10/216).

 

На даний час проводиться перевірка Державною фіскальною службою України та Державною аудиторською службою ефективності та законності використання службами автомобільних доріг в Івано-Франківській, Київській та Одеській областях коштів Державного бюджету України виділених у 2016 році для виконання дорожніх робіт.

За результатами проведених перевірок Службою безпеки України та з метою проведення перевірки та усунення потенційних обмежень для розрахунків з 69 генеральними підрядниками Державною казначейською службою України, Укравтодором було утворено спільну робочу групу, яка із безпосередньою участю із співробітниками СБУ провела перевірки у Дніпропетровській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Херсонській, Полтавській, Тернопільській та Черкаській областях щодо підтвердження обсягів робіт, виконаних у минулих роках за рахунок коштів, залучених під державні гарантії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 498 «Деякі питання використання у 2015-2017 роках коштів, залучених у попередні роки під державні гарантії». Робоча група працювала також в інших областях України. За результатами розгляду операцій з бюджетними коштами Служба безпеки України надала інформацію Державному агентству автомобільних доріг України.

З метою усунення виявлених недоліків Служба безпеки України подала Державній казначейській службі України відповідні пропозиції.

 

Стосовно проведення поточних зовнішніх перевірок Укравтодору зазначаємо.

На виконання доручення Прем’єр – міністра України від 27.07.2016             № 27985/0/1-16, з метою забезпечення контролю та ефективності використання бюджетних коштів, державного майна у сфері дорожнього будівництва, утворена робоча група для координації дій з проведення перевірки діяльності служб автомобільних доріг у областях, Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України», дочірніх підприємств, що входять до сфери її управління, виконавців дорожніх робіт, забезпечивши посилений контроль за якістю та обсягами виконаних робіт за рахунок бюджетних коштів, повнотою та достовірністю сплати податків і зборів виконавцями робіт, у т.ч. субпідрядними організаціями. 

Згідно з дорученням Віце - Прем’єр - Міністра України від 02.08.2016         № 28647/0/1-16 Державній аудиторській службі України та Державній фіскальній службі України доручено утворити відповідні робочі групи та  провести перевірки ефективності та законності використання службами автомобільних доріг в Івано - Франківській, Київській, Одеській областях бюджетних коштів, виділених у 2016 році для виконання дорожніх робіт.

Також ведеться комплексна перевірка Служби автомобільних доріг у Миколаївській області відповідно до доручення Прем’єр - міністра України від 10.09.2016 № 32670/0/1-16, відповідальний виконавець – Міністерство внутрішніх справ  України.

Інформація  про хід проведення перевірок також надана Національному антикорупційному бюро України (лист Укравтодора  від 06.09.2016                        № 4184/2/4-14-2079/06).

 

До листа Служби безпеки України від 17.06.2016 № 8/3/5-5282, на підставі наказу Укравтодору від 17.06.2016 № 175 в червні-липні 2016 року було проведено внутрішній аудит на тему «Оцінка діяльності установи щодо дотримання актів законодавства, стану збереження активів, правильності визначення вартості робіт та ефективності управління  державним майном в Службі автомобільних доріг у Миколаївській області у період з 01.01.2016 по 01.07.2016 року.

За результатами аудиту складено аудиторський звіт від 06.07.2016                № 11-17/16-9.  

В ході зазначеного внутрішнього аудиту в службі автомобільних доріг у Миколаївській області було виявлено ряд суттєвих порушень, а саме:

- завищення вартості дорожніх матеріалів та як наслідок завищено вартість виконаних та прийнятих Службою робіт на загальну суму 1 961,0 тис. грн., внаслідок неналежного моніторингу Замовника та Підрядника за вартістю матеріалів  та транспортними витратами на їх перевезення в регіоні;

  •  завищення вартості робіт на загальну суму 150,13 тис.грн., внаслідок  завищення вартості роботи машин та механізмів під час експлуатаційного утримання автодоріг у формах КБ-2 за період аудиту;
  • проведено процедуру закупівлі послуг на суму 5 586,65 тис. гривень з порушенням Закону України «Про здійснення державних закупівель», внаслідок неналежного контролю за організацією та проведенням державних закупівель.

Листом від 04.08.2016 № 1723/3/11-8 до Служби безпеки України було передано аудиторський звіт внутрішнього аудиту САД у Миколаївській області, коментарі до нього та висновок на коментарі для прийняття процесуального рішення згідно компетенції.

 

Проте, замість належного усунення виявлених недоліків та порушень, начальником служби автомобільних доріг у Миколаївській області Антощуком О.Л. та службовими особами цієї служби під його керівництвом не було прийнято ефективних заходів з виправлення такої ситуації.

З метою забезпечення належного реагування та згідно з пунктом 2 наказу Укравтодора від 21.06.2016 № 176 за відсутність контролю за експлуатаційним станом автомобільної дороги М-13 Кіровоград-Платонове (до м. Кишинів, республіка Молдова) в межах Миколаївської області, начальнику служби автомобільних доріг у Миколаївській області Антощуку О.Л. була оголошена догана.

  Пунктами 2,3 наказу Укравтодору від 08.07.2016 № 192 начальнику служби автомобільних доріг у Миколаївській області Антощуку О.Л. було персонально вказано на необхідність вжиття дієвих мір по організації виробничих процесів зі сторони замовника та підрядних організацій і у двотижневий термін поінформувати Укравтодор за результатами проведеної роботи.  

Також всім начальникам служб автомобільних доріг у областях, у тому числі Антощуку О.Л., було наказано забезпечити неухильне виконання розпорядчих документів Укравтодору та прийняття мір з недопущення в подальшому недоліків в процесах виконання ремонтних робіт та експлуатаційного утримання на мережі доріг загального користування.

Проте, виконання зазначених нормативних документів Укравтодору не було забезпечено начальником служби автомобільних доріг у Миколаївській області Антощуком О.Л. 

 Отже, за результатами засідання колегії Укравтодору від 22.07.2016, згідно з наказом Укравтодора від 22.07.2016 № 406-к (протокол  засідання колегії від 22.04.2016 № 4), начальник служби автомобільних доріг у Миколаївській області Антощук О.Л. був звільнений із займаної посади за систематичне невиконання обов’язків, покладених на нього.

 

По суті завдяки цьому екс посадовцю, колишньому начальнику служби автомобільних доріг у Миколаївській області Антощуку О.Л., була фактично провалена робота тендерно-договірного відділу цієї служби.