Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Діяльність » міжнародне співробітництво та інвестиції » Японська агенція з міжнародного співробітництва (JICA)

Японська агенція з міжнародного співробітництва (JICA)

Україна в останні роки активізувала співпрацю з країнами Сходу, зокрема з Японією. Японська агенція з міжнародного співробітництва (надалі «ДЖАЙКА» від англ. «JICA») зацікавилась проектом «Спорудження мостового переходу через річку Південний Буг в місті Миколаїв» (далі – Проект) з наміром реалізувати його в рамках програми Офіційної Допомоги Розвитку Уряду Японії (ОДР) країнам, що розвиваються.

Переваги цієї лінії полягають у низькій процентній ставці, яка в середньому становить 1,3%-1,5%. Надзвичайно тривалим є і термін погашення, у середньому – 25-30 роки. Крім того, такі кредити надаються на суму до 70 - 80% від вартості проекту з пільговим періодом 7-10 років, коли сплачуються тільки відсотки.

Реалізація Проекту забезпечить зв’язки між великими промислово-адміністративними центрами та морськими портами півдня України, адже він розташований на міжнародній автомобільній дорозі М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ (на Таганрог), яка пролягає вздовж Азовського та Чорного морів і входить до складу двох міжнародних транзитних коридорів: Євро-Азійський транспортний коридор – (Рені-Ізмаїл-Одеса-Миколаїв-Мелітополь-Новоазовськ на Таганрог) та Чорноморська автодорога – (Одеса-Миколаїв-Херсон-Керч).

Будівництво цього мосту також дозволить зняти більшу частину навантаження з розвідного мосту, який було збудовано ще у 1964 році.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України івд 11.07.2013 затверджено техніко-економічне обґрунтування Проекту із спорудження мосту підвісного типу (відповідно до рекомендацій JICA). Однією із умов прийняття рішення щодо фінансування Проекту Урядом Японії було прийняття рішення про спорудження мосту підвісного типу, на основі чого українською стороною підготовлено ТЕО Проекту. У липні минулого року ТЕО Проекту направлено на ознайомлення та опрацювання до JICA.