Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Діяльність » інноваційний розвиток » Національний транспортний університет – кузня кадрів дорожньої галузі

Національний транспортний університет – кузня кадрів дорожньої галузі

В умовах сьогодення на українському ринку праці є затребуваними висококваліфіковані кадри, це стосується і дорожньої галузі. Тому, вже не перший рік дорожні підприємствами України тісно співпрацюють з Національним транспортним університетом у напрямку підбору фахівців. Особлива увага приділяється вибору молодих спеціалістів, які лише нещодавно залишили лави університету. Існує досвід підбору кадрів ще на етапі проходження виробничої практики у дорожніх організаціях. Поєднання теоретичних знань з практичними знаннями дає можливість підготувати фахівця, максимально готового до вирішення складних виробничих питань.

11 березня 2015 року в Національному транспортному університеті, в рамка проекту програми Tempus «Centers of Excellence for Young Researchers» (544137-TEMPUS-1-2013-1-SK-TEMPUS-JPHES) відбувся семінар молодих вчених Національного транспортного університету.

У семінарі взяли участь викладачі та співробітники університету, представники провідних підприємств дорожньої галузі України, у тому числі підпорядкованих Укравтодору – ДП «Дорцентр» та ДП «ДерждорНДІ», а також студенти, аспіранти та докторанти всіх факультетів Національного транспортного університету.

Під час виступів доповідачі – беззаперечні спеціалісти галузі, підкреслили важливість якісної підготовки студентів та молодих вчених за напрямом вирішення сучасних наукових та прикладних задач.

Перший заступник директора ДП «Дорцентр» Віталій Стьожка зазначив, що на сьогодні в ДП «Дорцентр» працює 30 випускників НТУ, з них 10 займають керівні посади. У 2014 році пройшли практику 15 студентів.

В рамках зустрічі з першим проректором – проректором з наукової роботи професором Миколою Дмитрієвим було презентовано проект «Centers of Excellence for Young Researchers», а також його цілі та проміжні результати.

У доповіді декану факультету транспортного будівництва Національного транспортного університету, професора Олени Славінської було розкрито результати та перспективи проходження переддипломних та науково-дослідних практик студентами та молодими вченими на провідних підприємствах України.

У свою чергу, студенти та молоді вчені презентували результати своїх наукових робіт, над якими вони працювали під час проходження практик на підприємствах.

Також було обговорено перспективи впровадження результатів проекту «Centers of  Excellence for Young Researchers» не лише в Національному транспортному університеті, а й в Україні в цілому.

Молоді вчені та представники підприємств підкреслювали важливість створення центрів підтримки зв’язків між науковими школами та виробничими підприємствами.

Координатор проекту TEMPUS CERES в Україні