Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » Новини » Будуємо найбільшу насосну станцію нового магістрального водогону

Будуємо найбільшу насосну станцію нового магістрального водогону

На водозаборі буде найбільша з 11 насосних станцій магістрального водогону. Розташована вона на березі річки Інгулець. Площа станції – понад 2,8 тис квадратних метрів. Висота – 26 метрів.

На станції працюватиме 6 потужних насосів – 4 основних, 1 резервний та 1 аварійний. Потужність кожного – 1250 кВт.

Наразі будівельники проводять армування стін та виконують підготовчі роботи до зведення монолітної стіни. Працюють у три зміни – цілодобово.

Вже прийнято 4500 метрів кубічних бетону. За сьогодні планують виконати першу чверть бетонування стін.

Будівництво магістрального водогону «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка» протяжністю 300 км в одну нитку – це наймасштабніший проєкт Агентства відновлення. Щоб повернути воду понад мільйону мешканців, працює 800 робітників та 370 одиниць техніки.

Загалом маємо готових 256 км (78%).

Агентство відновлення почало працювати над проєктом подачі води з Карачунівського водосховища вже в перші дні після підриву Каховської ГЕС. Паралельно з проєктуванням розпочали будівництво.

Тим часом на кожній із ділянок працюють інженери-консультанти та представники незалежного технагляду. Окремо за сприяння USAID ERA «Економічна підтримка України» буде проведено комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво усіх трьох ділянок водогону.

Усі звіти разом із результатами аудиту та експертизи, а також кошторисами для кожного виду матеріалів будуть оприлюднені одразу після проходження експертизи.