Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » Новини » Агентство відновлення розробило єдину методику проведення тендерів на відбудову цивільних обʼєктів

Агентство відновлення розробило єдину методику проведення тендерів на відбудову цивільних обʼєктів

Відбудова обʼєктів цивільної інфраструктури, зруйнованої через війну, – один з головних напрямків роботи Агентства відновлення. Реалізуємо проєкти з будівництва, капітального ремонту та реконструкції житла, закладів освіти та медицини, соціальної та комунальної інфраструктури. На сьогодні їх уже більше 40 у різних областях.

Щоб спростити бізнесу і нашим замовникам (а це обласні Служби відновлення) підготовку і проведення закупівель, Агентство розробило нові рекомендації щодо формування тендерної документації та проведення самих тендерів на відбудову таких обʼєктів цивільної інфраструктури. Це частина великого проєкту зі стандартизації всіх закупівель обласних служб.

Тепер в тендерній документації оприлюднюється вся відома замовнику інформація щодо об’єкта будівництва, в тому числі вся проєктна документація та кошториси. Передбачено достатньо часу на підготовку пропозиції, зменшується кількість необхідних документів та довідок, додаються запобіжники при виконанні договору та збільшується відповідальність за його порушення.

Основою рекомендацій стали уніфіковані кваліфікаційні критерії. Це, зокрема, наявність техніки, відповідної кваліфікації співробітників, досвіду виконання аналогічних договорів і фінансова спроможність.

Спростили вимоги до учасників тендерів та зробили критерії такими, які мінімізують можливості для маніпуляцій.

Наявність обладнання і матеріально-технічної бази

Визначаємо перелік техніки, машин, механізмів і обладнання відповідно до потреби в таких засобах, вказаної у проєкті. Документи на підтвердження не потрібні, треба надати лише реквізити документів. Замовник може вимагати наявність лише основних позицій техніки та не може називати конкретні марки або моделі.

Наявність працівників необхідної кваліфікації

Визначили перелік посад, щодо яких виконавець має подати підтверджуючі документи про кваліфікацію. Це ключові посади інженерних працівників. Щодо робітничих професій деталізація не вимагається - лише підтвердження кількості людей, які потрібні для виконання робіт. При цьому як інженери, так і всі інші робітники можуть працювати або в штаті, або за договором, або за сумісництвом.

Наявність досвіду виконання аналогічного договору

Виконавець має документально підтвердити, що вже працював за аналогічним договором (чи договорами) та з обʼєктами такого ж класу наслідків. Ці договори мають бути укладеними протягом останніх 5 років. При цьому обсяг виконання аналогічних договорів має бути не менше певного відсотка від очікуваної вартості - від 80% до 40%, залежно від суми тендеру

Наявність фінансової спроможності

Встановили чіткі критерії визначення фінансової спроможності, які також залежать від очікуваної вартості тендеру. Так, якщо очікувана вартість менше 100 млн грн, виконавець має підтвердити, що його річний дохід дорівнює або більше 80% від суми тендеру. Якщо очікувана вартість тендеру від 100 до 300 млн грн, річний дохід виконавця має бути не менше 50% суми, а якщо тендер дорожчий за 300 млн грн, то не менше як 40%.

У рекомендаціях визначили ті вимоги, яких варто уникати як потенційно дискримінаційних. Наприклад, це зазначення конкретних моделей техніки, вимоги щодо конкретного місцезнаходження техніки, надмірні вимоги щодо оформлення документів (листів-відгуків), вимоги щодо надання документів у паперовому вигляді та інші.

Прописали процедуру погодження договірної ціни та вимоги до її формування.

Також будемо публікувати разом із договором усі додатки, в тому числі кошториси із зазначенням цін за одиницю матеріалів та робіт.

Нові стандартизовані вимоги розроблені у співпраці з представниками ринку, галузевими експертами та за результатами проведення перших торгів на відбудову цивільної інфраструктури в червні-серпні цього року. Провели більше 10 зустрічей з різними спільнотами потенційних підрядників: СУП, КБУ, ЄБА, з КШЕ та Радою бізнес-омбудсмена, з польськими та чеськими компаніями, з забудовниками Київщини та Сумщини.