Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » Новини » Корейські компанії інвестуватимуть в проєкти відновлення України

Корейські компанії інвестуватимуть в проєкти відновлення України

Агентство відновлення уклало меморандум про співпрацю з Корейською корпорацією з інфраструктури та розвитку міст (KIND). Працюватимемо над розробкою проєктів відновлення із залученням корейського досвіду та інвестицій від корейських компаній.

Меморандум передбачає обмін інформацією про планування і реалізацію проєктів відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури, спільні зустрічі, семінари, воркшопи, обмін знаннями і досвідом.

Делегація Республіки Корея вперше з часу повномасштабного вторгнення росії відвідала Україну для участі у спільному Форумі співпраці у реконструкції.

«Приватний капітал та бізнес – ключові учасники відновлення. Для нас є важливим новітній корейський досвід у сфері технологій та транспорту. Республіка Корея свого часу змогла стати справжнім технологічним гігантом і наразі є експертним лідером галузі. Ми вдячні за готовність наших колег ділитися досвідом для втілення головної ідеї повоєнної відбудови – Build Back Better – відбудувати краще, ніж було», – сказав Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Як сказав Міністр земель, інфраструктури та транспорту Республіки Корея Вон Хі-рьонг, до України прибули 30 представників найбільших компаній Республіки Корея. Серед них керівництво компаній Samsung, Hyundai, Hanwha Solutions, Yooshin та Posco.

Він нагадав, що під час саміту G20 Президент Південної Кореї Юн Сок Йол заявив про надання Україні фінансової допомоги на відновлення у сумі $2,3 млрд з 2025 року. Наступного року Україна отримає від Південної Кореї $394 млн.

«Маємо знайти найкращий метод розподілу цих коштів. Розраховую, що нам вдасться напрацювати оптимальні рішення, визначити пріоритетні задачі. Маємо рухатися якомога швидше в напрямку відбудови», – сказав Вон Хі-рьонг.

Перші проєкти відновлення, які будуть реалізовані спільно з Республікою Корея, – розробка нового Генерального плану та транспортної моделі Київщини, а також проєкт водовідведення та очищення стічних вод для міста Буча.

Корейські партнери розраховують на довгострокову співпрацю з Україною. Серед майбутніх напрямків – розвиток портів, залізничного сполучення, аеропортів, поводження з відходами.