Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Діяльність » Звіти » Звіт Державного агентства автомобільних доріг України про виконання Державного бюджету України за 2015 рік

Звіт Державного агентства автомобільних доріг України про виконання Державного бюджету України за 2015 рік

Аналітична інформація про бюджет: відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» Державним агентством автомобільних доріг України (КВК 311) було здійснено касові видатки на загальну суму 22 909 530,5 тис. грн. та кредитування в сумі 1 943 273,1 тис. грн., в тому числі за такими бюджетними програмами:

•  за бюджетною програмою 3111010 «Керівництво та управління у сфері будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг» здійснені видатки із загального фонду Державного бюджету України в сумі 10 419,9 тис. грн., які спрямовані на такі цілі: нарахована та виплачена заробітна плата з нарахуваннями працівникам Укравтодору, оплачені послуги зв’язку, оплачені видатки на відрядження, оплачені видатки за комунальні послуги та енергоносії. 

•  за бюджетною програмою 3111020 «Розвиток мережі і утримання автомобільних доріг загального користування» було спрямовано 4 553 889,2 тис. грн., з них: 3 888 152,4 тис. грн. – кошти загального фонду та 665 736,8 тис. грн. – залишки кредитних запозичень, залучених Укравтодором в минулі роки, для розвитку автомобільних доріг та зарахованих до спеціального фонду державного бюджету. 

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 621-р «Про затвердження переліку об’єктів будівництва автомобільних доріг загального користування державного значення у 2015 році та обсягів бюджетних коштів для їх фінансування» було заплановано введення в експлуатацію ділянки будівництва автомобільної дороги М-10 Львів – Краковець на ділянці км 69 + 926 – км 70 + 446 протяжністю 0,5 км. За підсумками року виконано основний комплекс робіт та відкрито рух. Об’єкт не завершено та не введено в експлуатацію в зв’язку з довготривалістю процедур відведення земельних ділянок під об’єкт будівництва.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2015 № 543 (зі змінами) «Деякі питання використання у 2015 році державних капітальних видатків» Укравтодор визначено розпорядником коштів у сумі 6 500 тис. грн. на капітальний ремонт автомобільних доріг у Львівській області. Рух на ділянках ремонту відкрито. 

У 2015 році дорожніми організаціями Укравтодору здійснювались постійні роботи з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання мережі автомобільних доріг загального користування загальною протяжністю 169,6 тис. км. Ліквідовано пошкодження та деформації покриття доріг на 6 290,0 тис. кв. км автодоріг, замінено, встановлено та пофарбовано 53,5 тис. шт. дорожніх знаків, влаштовано та поновлено горизонтальну розмітку на 13,7 тис. км автомобільних доріг, було виконано прибирання сміття у смугах відводу доріг протяжністю 52 тис. км.

З метою підвищення якості дорожніх робіт шляхом розроблення і впровадження прогресивних проектних рішень, сучасних матеріалів і нових технологій, розвитку систем контролю за станом автомобільних доріг, нормативно-технічного забезпечення функціонування та розвитку дорожнього господарства за 2015 рік виконано 148 прикладних наукових розробок. 

Завдяки роботі дорожніх організацій у 2015 році кількість дорожньо-транспортних пригод  з потерпілими із зазначенням виявлених недоліків в експлуатаційному утриманні доріг знизилась на 37,8 % у порівнянні з 2014 роком, знято з обліку 29 місць концентрації дорожньо-транспортних пригод.

• за бюджетною програмою 3111030 «Виконання боргових зобов'язань за кредитами, отриманими під державні гарантії на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування» протягом 2015 року здійснювались виплати за запозиченнями, залученими державою або під державні гарантії на розвиток автодоріг. В цілому на погашення та обслуговування кредитів спрямовано кошти загального фонду Державного бюджету України в сумі 17 646 099,2 тис. грн. Усі боргові зобов'язання за запозиченнями, отриманими державою або під державні гарантії на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування, виконані своєчасно та в повному обсязі.

• за бюджетною програмою 3111090 «Розвиток дорожнього господарства областей української частини Карпатського єврорегіону (зокрема доріг Мукачеве – Львів, Татарів – Кам’янець-Подільський, Стрий–Мамалига)» було фактично спрямовано 699 122,2 тис. грн. та виконані роботи з поточного ремонту на автомобільних дорогах Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей протяжністю 115,1 км.

• за бюджетною програмою 3111600 «Розвиток автомагістралей та реформа дорожнього сектору» в рамках реалізації спільних проектів України та міжнародних фінансових організацій протягом 2015 року було здійснено кредитування на суму 1 943 273,1 тис. грн., в тому числі: отримано та спрямовано кредитні ресурси ЄБРР та ЄІБ на суму, еквівалентну 793 631,1 тис. грн., на реалізацію проекту «Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва» та кредитні ресурси МБРР на суму, еквівалентну 1 149 642,0 тис. грн., за двома проектами «Покращення автомобільних доріг та безпеки руху». За проектом «Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва» було заплановано спрямування коштів кредитів ЄБРР та ЄІБ на завершення ремонтних робіт на ділянках автомобільних доріг М-06 Київ-Чоп, М-07 Київ-Ковель-Ягодин, реалізацію контрактів з ремонту ділянок автодоріг М-05 Київ-Одеса, Н-01 Київ-Знам’янка, з утримання на основі кінцевих результатів (OPRC) ділянки автодороги М-06, а також планувалось розпочати роботи з ремонту автодороги М-01 Київ-Чернігів та реконструкції обходу м. Житомир. З укладених за цим Проектом контрактів найнижчі показники вибірки - за контрактом на ремонт ділянки автомобільної дороги М-05 Київ-Одеса. Завершення робіт за контрактом планувалось на початку року, однак дата завершення двічі була перенесена: через несвоєчасну оплату ПДВ з коштів Державного бюджету України, а також з причини форс-мажору (ситуація в регіоні основного базування Підрядника). Однак навіть після цього підрядник не дотримувався програми виконання робіт. Наразі Укравтодор розглядає можливі подальші дії щодо завершення робіт з ремонту ділянки автомобільної дороги М-05 Київ-Одеса.Тендерні процедури за іншими компонентами Проекту проходять зі значними запізненнями, оскільки відсутнє бюджетне фінансування виготовлення проектно-кошторисної та тендерної документації. Крім того, для робіт з реконструкції та будівництва, що передбачені на обході м. Житомир, є необхідним відведення земельних ділянок, державне фінансування для яких теж відсутнє.

За Другим Проектом "Покращення автомобільних доріг та безпеки руху" була запланована вибірка коштів на виконання робіт з реконструкції ділянок автодороги М-03 Київ-Харків-Довжанський, а також планувалось розпочати роботи з будівництва об’їзних доріг на ділянці автодороги М-03 та реконструкції автодороги М-12 (поліпшення безпеки руху). Роботи за новими напрямками розпочаті не були, оскільки не були завершені тендерні процедури. Так, для робіт з будівництва об’їзних доріг на ділянці автодороги М-03 процедуру закупівлі неможливо було почати через відсутність відведених земельних ділянок під будівництво. Після вирішення питань з відведенням земельних ділянок та завершення тендерних процедур ремонтні роботи планується розпочати навесні 2016 року.

Інформація про бюджет за бюджетними програмами з деталізацією за кодами економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету, інформація про виконання результативних показників, що характеризують виконання бюджетної програми, інформація про виконання видатків та кредитування бюджету на реалізацію державних цільових програм, які виконуються в межах бюджетної програми, інформація про виконання видатків та кредитування бюджету на реалізацію інвестиційних програм, які виконуються в межах бюджетної програми, наведена в додатках.

Файли для завантажування