Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Діяльність » Оголошення » ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРИПИНЕННЯ РОБОТИ З ФОРМУВАННЯ СКЛАДУ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ ДЕРЖАВНОМУ АГЕНТСТВІ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ТИПОВОГО ПОЛОЖЕННЯ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРИПИНЕННЯ РОБОТИ З ФОРМУВАННЯ СКЛАДУ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ ДЕРЖАВНОМУ АГЕНТСТВІ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ТИПОВОГО ПОЛОЖЕННЯ

Державним агентством автомобільних доріг України розглянуто повторно наданий протокол установчих зборів за участі представників інститутів громадянського суспільства стосовно обрання Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України. 

У результаті розгляду наданого протоколу виявлено порушення вимог Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 (далі – Типове положення), а також порушення процедури проведення установчих зборів, визначеної цим Типовим положенням.

Зокрема, кількома учасниками Установчих зборів порушено абзац четвертий 7 пункту Типового положення в частині, що стосується обрання не більш ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства.

За результатами голосування на Установчих зборах, до складу Громадської ради, зокрема, увійшли представники: Національної асамблеї розбудови України, Всеукраїнської ГО «Гільдія проектувальників у будівництві», Всеукраїнської ГО «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури», Всеукраїнської ГО «Асоціація експертів будівельної галузі».

Як зазначено у відкритих джерелах (https://nadu.org.ua/),  членами та партнерами Національної асамблеї розбудови України є Всеукраїнська ГО «Гільдія проектувальників у будівництві», Всеукраїнська ГО «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури», Всеукраїнська ГО «Асоціація експертів будівельної галузі» (скріншот офіційної сторінки додається).

Відповідно до Закону України «Про громадські об'єднання», до  громадських об'єднань належать: громадські організації - громадські об’єднання, засновниками і членами (учасниками) якого є фізичні особи, та громадські спілки - громадські об’єднання, засновниками і членами (учасниками) якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи.

Згідно із цим, від однієї Спілки (Громадська спілка «Національна асамблея розбудови України» (НАРУ)) до складу новообраної громадської ради увійшло щонайменше 2 представники громадянського суспільства, що  свідчить про пряме порушенням вимог Типового положення. 

Окрім того, відповідно до наданого  Протоколу, порушено процедуру проведення установчих зборів, визначену Типовим положенням.

Отже, враховуючи: 1) порушення вимог Типового положення  в частині обрання більш як одного представника від інституту громадянського суспільства; 2) виявлені порушення  процедури проведення установчих зборів, визначеної Типовим положенням; 3) наявність скарги від одного з учасників про порушення процедури проведення установчих зборів, визначеної Типовим положенням, у Державного агентства автомобільних доріг України відсутні підстави для затвердження складу Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України, зазначеного у протоколі установчих зборів за участі представників інститутів громадянського суспільства щодо обрання Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України від 05.11.2018.

На підставі вищевикладеного прийнято рішення про доцільність припинення роботи з формування даного складу Громадської ради. 

Інформацію про створення ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України буде оприлюднено додатково.